ingilizce siteingilizce site

EXPO 2017

30 Mart – 2 Nisan 2017 tarihinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen EXPOMED Fuarı’nda dernek üyelerimizin geliştirdiği ürünlerin tanıtımı yapıldı. Anadolu Kuzey Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve İSEK’in destekleri ile iki farklı alanda kurulan stantlarda ürünler sergilendi. Sağlık alanındaki yöneticilerden Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip BİRİNCİ, Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu Sağlık Bakım Hizmetleri Daire Başkanı Yıldız ŞAHİN, İstanbul İl Müdürü Prof. Dr. Kemal MEMİŞOĞLU, Anadolu Kuzey Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Kamil ÖZDİL ve birçok hastanenin yöneticisi stantlarımızı ziyaret etti. Dr. Yeliz DOĞAN MERİH tarafından tüm fuar katılımcılarına ve üretici firmalara 30 adet belgelendirilmiş ürünün tanıtımı yapıldı. Hasta bakımı, bakım maliyetinin azaltması ve hemşirelik hizmetinin kalitesini arttırılmasının amaçlandığı projeler ile ilgili açıklamada bulunan Dernek Başkanı, Zeynep Kamil Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Dr. Yeliz Doğan Merih,

“Mesleğimiz için faydalı, fark yaratan, mesleki değişim ve gelişim sürecini destekleyen bilimsel çalışmaları hayata geçirmek üzere yola çıktık. Sağlık sektöründe hastalarımızın ve bizlerin ihtiyacı olan ürünleri tespit edip, geliştirilmesini sağlamak amacıyla da çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geliştirdiğimiz yeni ürünlerle ayrıca ülkemiz ekonomisine de katma değer sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Bu kapsamda bugüne kadar 150 tıbbi buluşun 30’unun sertifikalandığını bilgisini veren Merih,
‘’Diğerlerinin de patent süreci devam ediyor. Bunlar arasında; cerrahi aletler ve iğneler, doğum sonu kanama önleyici cihaz, yenidoğan yoğun bakım ürünleri (formül süt hazırlama cihazı, nefes öğreten yatak, ağlama sensörü, hasta konforunu destekleyici sürgülü yatak, pozisyon veren ve masaj yapan yatak, akıllı ürodinami cihazı, hasta mobilizasyonuna destek olarak giyilebilen serum askısı ve foley sonda askısı, süt sağma cihazları, ilaç navigatörleri, ilaç güvenliği için kontrol kalemleri, çok yönlü hasta bakım arabaları bulunuyor.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ